Najtańszy kredyt 50 tys

Aktualności

Ten artykuł powstał dlatego, że użytkownicy portalu najczęściej pytają o najtańszy kredyt 50 tys. zł. Chodzi im oczywiście o kredyt gotówkowy, bo na hipotekę ludzie biorą znacznie wyższe kwoty. Z tego artykułu dowiesz się, w którym banku można znaleźć najtańszy kredyt 50 tys. zł oraz jak wysokie raty miesięczne trzeba będzie płacić, a także jaki jest całkowity koszt kredytu w zależności od okresu spłaty kredytu.

Najtańszy kredyt 50 tys. zł – oferty banków

W rankingu kredytów gotówkowych oferty banków są uszeregowane według RRSO. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania określa koszt kredytu w stosunku rocznym i umożliwia porównanie ofert. Jak widać z tego zestawienia najtańszy jest kredyt gotówkowy Getin Banku, a najdroższy PKO BP.

Niestety Pekao S.A., Santander Bank i BNP Paribas nie publikują kalkulatorów na swoich stronach internetowych dlatego w zestawieniu rat i całkowitych kosztów kredytu 50 tys. zł w zależności od długości kredytu są tylko oferty Getin Banku, Alior Banku, Citi Handlowego i PKO BP. Można przyjąć, że koszty kredytów gotówkowych banków Pekao S.A., Santander Bank i BNP Paribas będą wyższe niż Citi Handlowego i niższe niż PKO BP.

Kredyt w wysokości 50 tys. zł będzie wymagał przedstawienia zaświadczenia o osiąganych dochodach. Żaden z banków nie oferuje kredytu na dowód w takiej wysokości.

Getin Bank oferuje kredyt 50 tys. z najniższą RRSO w wysokości 7,4%. Oferta jest skierowana do klientów, którzy zatrudnieni są na podstawie umowy o pracę, zlecenie lub dzieło i przez ostatnich 6 miesięcy przed złożeniem wniosku nie posiadały relacji kredytowej z Getin Bankiem. Aby skorzystać z oferty należy wypełnić formularz internetowy i poczekać na telefon od konsultanta. Konieczne będzie założenie konta Proste Zasady (na selfie) lub posiadanie takiego konta. Na konto należy wpłacać co miesiąc co najmniej 1500 zł, przeprowadzić co najmniej 1 transakcję bezgotówkową, zalogować się co najmniej 1 raz do bankowości internetowej lub mobilnej i wyrazić zgody marketingowe (w tym na sms, e-mail i telefon).

Alior Bank oferuje kredyt gotówkowy 50 000 zł z RRSO w wysokości 9,2%. Oferta jest skierowana do klientów, którzy 8.03.2021 r. nie posiadali kredytu gotówkowego lub konsolidacyjnego i skontaktują się z bankiem przez formularz internetowy. Kredyt w wysokości do 70 000 zł nie wymaga zakupu polisy ubezpieczeniowej. Na stronie banku nie ma żadnych informacji na temat konieczności skorzystania z innych usług banku (np. założenia rachunku bankowego) by skorzystać z oferty. Weryfikacja wnioskującego odbywa się za pomocą smartfona (selfie).

Citi Handlowy oferuje kredyt o nazwie Pożyczka Gotówkowa Online z RRSO w wysokości 10,19%. Oferta skierowana jest do nowych klientów. Wnioskowanie odbywa się za pomocą formularza internetowego, a podstawą do zbadania zdolności kredytowej jest wyciąg z konta bankowego za ostatnie 3 miesiące w formie pdf, który należy dołączyć do wniosku. Na swojej stronie internetowej bank nie zamieścił informacji na temat konieczności skorzystania z innych usług.

PKO BP oferuje kredyt 50 tys. zł z RRSO w wysokości 12,90%. Oferta skierowana jest do dotychczasowych klientów banku. Po wypełnieniu formularza internetowego kredytobiorca zostanie przekierowany na stronę IPKO, gdzie musi się zalogować i wypełnić wniosek. Bank deklaruje, że jeśli decyzja kredytowa będzie pozytywna to przeleje pieniądze jeszcze tego samego dnia. Przelewy w obrębie tego samego banku są błyskawiczne, więc kredytobiorca otrzyma środki finansowe w ciągu kilku minut.

Kredyt 50 tys. zł – wysokość rat i koszty kredytu

Dane do poniższych zestawień zostały pozyskane ze stron internetowych banków. Banki zastrzegają, że kalkulatory rat kredytów podają tylko szacunkowe informacje i nie stanowią oferty rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Warunki kredytu zaproponowane rzeczywistym klientom mogą się różnić, a powodem tego może być m.in. rating w BIK. Osoby z gorszym ratingiem dostaną gorszą ofertę, bo ryzyko banku jest większe.

Kredyt 50 tys. zł – na rok

Kredyt 50000 zł - 1 rok

Kredyt 50 000 zł – okres spłaty 2 lata

Kredyt 50000 zł - 2 lata

Kredyt 50 tys. zł – okres spłaty 3 lata

Kredyt 50 tys. zł - 3 lata

Kredyt 50 000 zł – okres spłaty 4 lata

Kredyt 50000 zł - 4 lata

Kredyt 50 tys. – okres spłaty 5 lat

Kredyt 50 tys. zł - 5 lat

Kredyt 50 000 zł – okres spłaty 6 lat

Kredyt 50000 zł - 6 lat

Kredyt 50 tys. – okres spłaty 7 lat

Kredyt 50 tys. zł - 7 lat

Kredyt 50 000 zł – okres spłaty 8 lat

Kredyt 50000 zł - 8 lat

Kredyt 50 tys. – okres spłaty 9 lat

Kredyt 50 tys. zł - 9 lat

Kredyt 50 000 zł – okres spłaty 10 lat

Kredyt 50000 zł - 10 lat

Jak widać na powyższym zestawieniu różnice w całkowitych kosztach kredytu gotówkowego 50 000 zł są bardzo duże. Widać też jak korzystny jest kredyt gotówkowy Getin Banku – całkowity koszt tego kredytu na 4 lata jest niższy niż koszt kredytu PKO BP z rocznym okresem spłaty. Oferta PKO BP znacznie odbiega in minus od innych banków, prawdopodobnie dlatego, że jest skierowana do dotychczasowych klientów, a nie nowych.

Kopiowanie artykułu jest dozwolone pod warunkiem zachowania linku do źródła: Najtańszy kredyt 50 tys.